top of page

Інноваційно-освітній проект

" Центр гендерної культури як платформа для розширення прав та можливостей жінок та молоді"

depositphotos_40622567-stock-photo-gende

Гендер - один із базових вимірів соціальної структури суспільства, який разом з іншими соціально-демографічними та культурними характеристиками (раса, клас, вік тощо) організує соціальну систему. Соціальне відтворення гендерної свідомості на рівні індивідів підтримує соціально-рольовий статус особистості, який визначає соціальні можливості в освіті, професійній діяльності, суспільному виробництві.

Гендерна педагогіка - це сукупність підходів, спрямованих на створення комфортних умов у школі для соціалізації дітей, важливою складовою якої є самоідентифікація дитини як хлопчика чи дівчинки.

 Метою гендерного виховання є створення умов для формування егалітарної свідомості, вільної від гендерних стереотипів і відповідальної за свої міжособистісні взаємини в соціумі.

 Гендерне виховання - це цілеспрямований, організований і керований процес формування соціокультурних механізмів конструювання чоловічих і жіночих ролей, поводження діяльності та психологічних характеристик особистості, запропонованих суспільством своїм громадянам залежно від їхньої біологічної статі.

Становлення громадянського суспільства – процес складний і багатоманітний. Він, в числі інших демократичних перетворень, передбачає утвердження рівних можливостей для самореалізації як жінок, так і чоловіків (ґендерної рівності). Незважаючи на значні досягнення , які є в нашому суспільстві щодо цього питання, ми маємо звертати увагу учнівства на те, що дискримінація все ж існує, потрібно продовжувати роботу щодо подолання проявів дискримінації, в тому числі й за ознакою статі. Потрібно забезпечувати рівні можливості для жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності людини.

 Ґендерна культура - це сукупність статево-рольових цінностей у суспільних сферах буття та відповідних до них потреб, інтересів і форм діяльності, що обумовлена демократичним устроєм і пов'язаними з ним демократичними інституціями.

 Ґендерна рівність є процесом справедливого ставлення до жінок і чоловіків. Для її забезпечення критерії справедливості часто повинні компенсувати історичні та соціальні перешкоди, які не дають жінкам і чоловікам існувати в рівних умовах. Справедливість веде до рівноправності.

 Ґендерні стереотипи - це один із видів соціальних стереотипів, заснований на прийнятих в суспільстві уявленнях про маскулинне і фемінне. Під соціальним стереотипом, зазвичай, розуміється стандартизований, стійкий, емоційно насичений, цінністно визначений образ. Синонімами стереотипу нерідко виступають поняття упередження, забобони або кліше.

17969034.jpg
VE8eeJaxxm4 (1).jpg

4 червня 2018 року участь педагогічного колективу школи у тренінгу "Вдягаємо гендерні окуляри"

Протягом червня 2018 року проведено гендерний аналіз шкільних підручників

Вчительство закладу веде щоденник проекту

Створено куточок гендерної грамотності

20180829_160618.jpg
20181004_122029.jpg
bottom of page